صندوق سرمایه‌گذاری مشترک گنجینه ارمغان الماس
شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ۱۱۴۶۳
شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری ۳۹۹۶۲
هزینه‌های صندوق

 

 

فهرستي ازاس از هزينه هاي قابل پرداخت از محل دارائيهاي صندوق در اساسنامه قيد شده است . برخي از اين هزينه ها نظير هزينه هاي طرح دعاوي به نفع صندوق يا عليه ارکان صندوق به طور کلي غير قابل پيش بيني بوده و به موضوع دعاوي و مراحل و سرعت پيشرفت آنها بستگي دارد . برخي از هزينه ها نظير هزينه هاي تاسيس و هزينه هاي تشکيل مجامع صندوق با تصويب مجمع صندوق از محل دارائيها ي صندوق پرداخت مي شوند . برخي ديگر از هزينه ها نظير کارمزد معاملات هزينه سود تسهيلات بانکي هزينه نگهداري اوراق بهادار بي نام صندوق يا هزينه نقل و انتقال وجوه صندوق از طريق مذاکره مدير صندوق با ارائه دهندگان اين خدمات و تسهيلات تعيين مي شود .به طور کلي هزينه هاي صندوق سرمايه‌گذاري اندوخته ملت به دو بخش به شرح ذيل تقسيم مي گردند :

هزينه هايي که از محل دارائي هاي صندوق قابل پرداخت مي باشند

رديف عنوان هزينهها شرح نحوه محاسبه هزينه
1 هزینه‌های تأسیس (شامل تبلیغ پذیره‌نویسی) معادل پنج در هزار (0.005) از وجوه جذب‌شده در پذیره‌نویسی اولیه حداکثر تا مبلغ 500 میلیون ریال با ارائة مدارک مثبته با تصویب مجمع صندوق
2 هزينه هاي برگزاري مجامع صندوق حداکثر تا مبلغ 30 میلیون ریال برای برگزاری مجامع در طول يك‌سال مالي با اراية مدارك مثبته با تصویب مجمع صندوق
3 کارمزد مدير سالانه دو درصد (0.02) از متوسط روزانه ارزش سهام و حق تقدم سهام تحت تملک صندوق بعلاوه 5 در هزار(0.005) از ارزش روزانۀ اوراق بهادار با درآمد ثابت تحت تملک صندوق و دو درصد (0.02) از سود حاصل از گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی و تا میزان نصاب مجاز سرمایه گذاری در آن ها امکان پذیر است.
4 کارمزد متولي سالانه یک در هزار (0.001) از متوسط روزانة ارزش خالص دارایی‌های صندوق، که حداقل 80 و حداکثر 150 میلیون ریال خواهد بود*
7 حق الزحمه حسابرس سالانه مبلغ ثابت 100 میلیون ریال
8 حق الزحمه و کارمزد تصفيه صندوق معادل یک در هزار (0.001) خالص ارزش روز دارايي‌هاي صندوق در آغاز دوره اولیه تصفیه مي‌باشد. **
9 حق پذيرش و عضويت در کانون ها ... معادل مبلغ تعیین شده توسط کانون‌های مذکور، مشروط براین‌که عضویت در این کانون‌ها طبق مقررات اجباری باشد یا عضویت به تصویب مجمع صندوق برسد. ***
10 هزينه هاي دسترسي به نرم افزار ، تارنما و خدمات پشتيباني آنها :

هزینۀ دسترسی به نرم‌افزار صندوق، نصب و راه‌اندازی تارنمای آن و هزینه‌های پشتیبانی آنها سالانه

1-     کل مبلغ ثابت 272.500.000 ریال می باشد که 250.000.000 ریال به عنوان ثمن فروش و 22.500.000 ریال بابت مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

2-     بخش متغیر به شرح زیر است:

2-1- به ازای هر سرمایه گذار دارای واحد هر سال مبلغ 5000 ریال؛

2-2- به ازای هر درخواست صدور یا ابطال ثبت شده در نرم افزار در هر روز مبلغ 800 ریال؛

2-3- ضریب سالانه از خالص ارزش روزانه دارایی ها

خالص ارزش دارایی ها به میلیارد ریال

از صفر تا 30 هزار

از 30 هزار تا 50 هزار

بالاتر از 50 هزار

ضریب سالانه

0.00005

0.00003

0.000001

* کارمزد مدیر، متولی و ضامن جبران خسارت یا سود و ضامن نقدشوندگی روزانه براساس ارزش اوراق بهادار یا خالص ارزش دارايي‌هاي روز کاری قبل و سود علی-الحساب دریافتنی سپرده های بانکی در روز قبل محاسبه می‌شود. اشخاص يادشده کارمزدی بابت روز اول فعالیت صندوق دریافت نمی‌کنند.
**به منظور توزيع كارمزد تصفيه بين تمام سرمايه‌گذاران در طول عمر صندوق روزانه برابر [ 0.003 / n*365 ] ضرب‌در خالص ارزش دارايي‌هاي صندوق در پايان روز قبل، در حساب‌ها ذخيره مي‌شود. n، برابر است با 3 يا طول عمر صندوق به سال هر كدام كمتر باشد. هر زمان ذخيرة صندوق به سه در هزار ارزش خالص دارايي‌هاي صندوق با نرخ‌هاي روز قبل رسيد، محاسبة ذخيرة تصفيه و ثبت آن در حساب‌هاي صندوق متوقف مي‌شود. هرگاه در روزهاي بعد از توقف محاسبة ياد شده در اثر افزايش قيمت دارايي‌ها، ذخيرة ثبت شده كفايت نكند، امر ذخيره‌سازي به شرح ياد شده ادامه مي‌يابد.
*** مجموع هزینه های حق پذیرش و عضویت در کانون ها حداکثر برابر 50 میلیون ریال است
****هزینه‌های دسترسی به نرم‌‌افزار، تارنما، و خدمات پشتیبانی پس از تصویب مجمع از محل دارایی‌های صندوق قابل پرداخت است و توسط مدیر در حساب‌های صندوق ثبت شده و به طور روزانه مستهلک یا ذخیره می‌شود.

توضیح جدول فوق : در مورد مخارج مربوط به خدمات یا خرید کالا که مشمول مالیات بر ارزش افزوده می شوند ، لازم است مالیات بر ارزش افزوده نیز مطابق قوانین ، محاسبه و همزمان با مخارج یاد شده ، حسب مورد در حساب هزینه یا دارایی مربوطه ثبت شود

 

 

هزينه هائي که بايد توسط سرمايه گذار پرداخت شود

عنوان هزينه شرح دريافت کننده
کارمزد صدور الف ) بخش ثابت : ندارد  
کارمزد ابطال الف ) بخش ثابت : ندارد
ب) بخش متغییر:.  

1) 5% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال هفت روز یا کمتر با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

2) 4% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از هفت روز و برابر یا کمتر از 15 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

3) 3% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 15 روز و برابر یا کمتر از 30 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

4) 2% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 30 روز و برابر یا کمتر از 60 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

5) 1% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 60 روز و برابر یا کمتر از 90 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

صندوق